Nie dla Rzeczpospolitej Myśliwskiej!

„Nie dla Rzeczpospolitej Myśliwskiej!” pod takim hasłem odbyła się w ostatni piątek (5 stycznia) demonstracja pod krakowską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Protest skierowany był przeciwko całemu lobby myśliwskiemu, które tworzy nie tylko partia rządząca, ale również opozycja (Platforma Obywatelska, Kukiz ’15, Nowoczesna oraz Polskie Stronnictwo Ludowe), natomiast PiS wiedzie obecnie niechlubny prym w niszczeniu polskiego systemu ochrony przyrody. Poniżej publikujemy przemówienie, jakie zostało wygłoszone w takcie pikiety w imieniu Federacji Anarchistycznej sekcja Kraków.

W Polsce jest ponad 100 tys. myśliwych. Zgodnie z prawem mogą używać broni palnej, ostrej amunicji, której siła rażenia jest większa niż kałasznikowa. W 2014 roku 60-letni myśliwy przechadzał się po lesie z niezabezpieczoną bronią, która sama wypaliła. W samochodzie oddalonym o 300 metrów od myśliwego siedziało dwóch chłopaków, jeden z nich zginął, a drugi został ranny. Kula przebiła samochód, śmiertelnie raniła człowieka, przechodząc na wylot i raniąc drugiego. W 2001 roku myśliwy zabił swoją żonę, strzelając do grupy ludzi myśląc, że to dziki. W 2008 roku myśliwy zabił swojego syna, myśląc, że to dzik. Od broni myśliwskiej giną ludzie i zwierzęta. Przywołuję tylko kilka znalezionych w Internecie historii. Jeżeli nie czytaliście i czytałyście tekstu ustawy Prawo Łowieckie, mogę Wam go streścić w jednym zdaniu: to prawo do zabijania, skomponowane z ładnie brzmiących retorycznych chwytów, jak ten w artykule pierwszym, że „Łowiectwo, jako element ochrony środowiska przyrodniczego, w rozumieniu ustawy oznacza ochronę zwierząt łownych (zwierzyny) i gospodarowanie ich zasobami w zgodzie z zasadami ekologii oraz zasadami racjonalnej gospodarki rolnej, leśnej i rybackiej”. Oni w dupie mają środowisko, przyrodę, zwierzęta. Może w kolejnej nowelizacji zmienią brzmienie tegoż artykułu na „w zgodzie z zasadami kapitalizmu, antropocentryzmu i prywatnych roszczeń lobby myśliwskiego”?
Po nowelizacji ustawy jedynym podmiotem, który będzie mógł zaskarżyć plany łowieckie będzie Polski Związek Łowiecki. Po nowelizacji ustawy myśliwi będą mogli polować w pobliżu Twojego domu. Po nowelizacji ustawy dzieci będą mogły brać udział w polowaniach. Po nowelizacji ustawy myśliwi będą mogli strzelać do ptaków nocą. Po nowelizacji ustawy będziesz karany grzywną za utrudnianie polowania. Po nowelizacji polowania będą mogły odbywać się zaledwie 100 metrów od zabudowań (broń myśliwska ma zdecydowanie dłuższy zasięg). Przywołałam tylko kilka, najbardziej szokujących planów dotyczących zmiany ustawy. Jest ich więcej. Co chce zrobić minister Szyszko z kolegami? Poszerzyć pole krwawych żniw, których ofiarami są zwierzęta i ludzie. Lobby myśliwskie z Szyszko na czele tworzy z przyrody prywatne przedsiębiorstwo, w którym zabijanie jest prawem i przywilejem. Nie można na to pozwolić.

Szyszko, chcesz nas karać grzywną za przeszkadzanie w polowaniach czy od razu odstrzelisz?
Szyszko wypierdalaj!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s