Stop deportacjom! Sprawiedliwość dla Ameera!

Wczoraj rano (5.04.17) Sąd Okręgowy w Przemyślu uchylił Ameerowi areszt argumentując, że przebywał on w Polsce legalnie, nie istniały podstawy do aresztowania go, a dotychczas tajne materiały ABW (w postaci jednej opinii na jednej stronie papieru) nie dowodzą jego winy.
Jednak tuż po uchyleniu aresztu przez sędziego służby specjalne wywiozły Ameera z aresztu w nieznane nam miejsce i wszczęły nielegalną procedurę deportacji. Deportacja Ameera była nielegalna, ponieważ procedura deportacyjna jest wciąż oficjalnie zawieszona. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że Ameer został prawdopodobnie deportowany na terytorium Iraku, a dokładniej do Irbilu w irackim Kurdystanie (gdzie NIE znajduje się dom rodzinny Ameera).

Przypomnijmy: Ameer Alkhawlany, doktorant UJ, został zatrzymany 3 października 2016 roku i osadzony w areszcie dla cudzoziemców znajdującym się w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu. Trafił tam, ponieważ odmówił współpracy z ABW. W ten sposób służby specjalne postanowiły zemścić się na nim, a także wykorzystać jego sprawę jako straszak dla innych osób. Ameerowi nigdy nie postawiono żadnych zarzutów, mimo tego spędził w areszcie pół roku.

Spotykamy się dziś o 19.00 pod Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aby zaprotestować przeciwko działaniu służb, które doprowadziły do załamania linii życiowej Ameera i ich postępowania, które odbywa się nie tylko ponad obowiązującym w Polsce prawem, ale także ponad etyką.

Nie zgadzamy się na deportację Ameera i manipulacje ABW!
Nie zgadzamy się na nękanie Ameera na podstawie wyssanych z palca oskarżeń!

Wykrzyczmy to razem:
STOP DEPORTACJOM!
SPRAWIEDLIWOŚĆ DLA AMEERA!

Wydarzenie w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/events/1078419125637916/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s