Eksmisja w Krakowie

W piątek 30 września zgłosiła się do nas mieszkanka Krakowa zagrożona eksmisją. Dnia 3 października (poniedziałek) o godzinie 10:00 komornik ma podjąć działania zmierzajace do wyrzucenia jej z dotychczasowego miejsca zamieszkania – do czego można nie dopuścić dzięki złożeniu pozwu o przydział mieszkania socjalnego. O godzinie 9:00 rano tego dnia, przyjaciółka zagrożonej eksmisją spotka się w sądzie w celu zawieszenia tytułu egzekucyjnego, dzięki któremu będzie można opóźnić eksmisję na jakiś czas. Niestety, droga z sądu do jej mieszkania zajmie dłużej niż godzinę, dlatego postanowiliśmy wesprzeć pokrzywdzoną w opóźnieniu działań komorniczych do czasu jej powrotu z decyzją sądu.

Zagrożona jest osobą w trudnym stanie zdrowia oraz z problemami życiowymi z powodu których, nie mając świadomości oraz wiedzy o postępowaniu w przypadku długu, nie mogła obronić się przed postępowaniem sądowym. Pozbawienie jej mieszkania na okres zimowy, w sytuacji, w której nie ma żadnej bliskiej osoby do której mogłaby pójść, świadczyło by o nieludzkiej bezduszności aparatu władzy.

Prosimy czytelników o okazanie solidarności. Cała akcja odbędzie się pod adresem pod adresem ul. Grota- Roweckiego 49/31. W celu zdobycia bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt na adres mailowy Federacji lub w wiadomości na nasz profil na Facebooku.

Solidarność naszą siłą!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s