Kto mieczem wojuje, od miecza ginie

Dziś na Rynku Głównym w Krakowie będzie miała miejsce ksenofobiczna i faszystowska demonstracja „Kraków przeciwko islamskiemu terroryzmowi – nie dla imigrantów”. Postawiliśmy na pracę u podstaw. Poniżej publikujemy treść przygotowanej przez nas ulotki, którą będziemy rozdawać uczestnikom demonstracji:

We Francji zginęło ponad 100 osób, zdrowy rozsądek krwawi każdego dnia. Europa stoi na krawędzi przepaści – o krok od kryzysu humanitarnego, który stanowi zaledwie odbicie od lat postępującego kryzysu politycznego. Napływ tak wielkich mas ludzi, jakie obecnie stanowią uchodźcy zmierzający do Europy – nie oszukujmy się – nie może być kontrolowany. A przynajmniej nie przez nas, nie przez Frontex, nie przez rządy krajów Unii Europejskiej, które ewidentnie nie radzą sobie, nie są w stanie prowadzić jakichkolwiek skoordynowanych działań…

Paradoksalnie zamachy we Francji dowodzą jednak, że jest ktoś, kto potrafi, jeżeli nawet nie nad tą sytuacją zapanować, to nią sterować. Ktoś, kto dokładnie planuje i przewiduje konsekwencje swoich działań. Jest to tzw. Państwo Islamskie. To jego przywódcy wiedzą jak budzić strach, jak wprowadzać zamęt. To oni dążą do destabilizacji sytuacji w Europie, doskonale wiedzą, jakie konsekwencje niesie przyzwolenie na przemoc w przestrzeni publicznej – nawet jeżeli dziś skierowana wobec uchodźców, jutro obróci się przeciw nam. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Jeżeli zniżamy się do poziomu ulicznego chuligaństwa, jeżeli wychodzimy na ulice, aby krzyczeć, jeżeli boimy się, jeżeli chcemy użycia siły i radykalnych rozwiązań zamiast próby rozładowania napięcia i jakichkolwiek nie emocjonalnych, długofalowych działań, to tańczymy tak, jak ISIS nam przygrywa. Robimy dokładnie to, czego ISIS od nas chce.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s