Przed wrześniowymi strajkami

Zmiany w prawie pracy już „przyklepane”. Tym razem rząd szuka poparcia u pracodawców, kosztem wszystkich pracowników. Pierwszą bitwę w tej walce już przegraliśmy. Liczyliśmy na potęgę wielkich związków zawodowych, głównie „Solidarności”, ale dostaliśmy po dupie.

strajkBędziemy pracować do 67 roku życia i tylko kurz pokrywający gablotę w Muzeum Warszawskim będzie pamiętał czternasty postulat (z Sierpnia 1980 r.) o przejściu na emeryturę kobiet w wieku pięćdziesięciu lat i mężczyzn w wieku pięćdziesięciu pięciu lat. Nikogo zupełnie nie obchodzi, czy będziemy w stanie wyżyć z tych marnych pieniędzy, jakie otrzymamy w ramach naszej emerytury.

Tym razem jednak nie chodzi o naszą przyszłość. Ba, nie chodzi nawet o wywalczony sto pięćdziesiąt lat temu przez robotników ośmiogodzinny dzień pracy, ale o to, że politycy wykorzystując naszą bezczynność i brak zorganizowania skazują nas LEGALNIE na niestabilną pracę, nawet przez dwanaście godzin dziennie (lub więcej!), i to nie tylko nas, ale także nasze dzieci i wnuki. Zgadzając się na takie zmiany w kodeksie pracy sami wydajemy wyrok na przyszłe pokolenia. Na nic nasza wyczerpująca praca; nadgodziny; przepracowane soboty, niedziele i święta; spełnianie coraz wyższych norm kosztem zdrowia czy spłacane wyrzeczeniami kolejne raty kredytu…

Stawiając młodych ludzi przed wyborem: niewolniczej, kiepsko płatnej pracy, gniciem na bezrobociu, czy ryzykownej ucieczki „na zachód” w poszukiwaniu swojego szczęścia, nie zdziwmy się, gdy pewnego dnia obudzimy się samotnymi, ponurymi starcami, oglądającymi swoją rodzinę tylko na zdjęciach.

Chcesz normalnego życia, a nie zasuwania w kieracie? Bądź aktywny. We wrześniu strajkuj, bierz udział w demonstracjach, walcz o lepszą przyszłość dla siebie i swoich bliskich!

Akcja 11-14 września. Bądź na bieżąco z www.strajk.org.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s