„Anonymous” na nowy sezon DKF-u

W poniedziałek pierwsza po dłuższej przerwie projekcja i dyskusja w ramach anarchistycznego Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Również pierwsza w nowym lokalu Kawiarni Naukowej. Oglądamy „Anonymous. Historię haktywizmu” – świeży film o historii wolnościowego ruchu hakerów, który znamy przede wszystkim ze wspólnego protestu przeciw ACTA. Poniedziałkowe spotkanie rozpoczyna regularny cykl.

Jak pisze Alterkino:

Film Briana Knappenbergera to wielowarstwowa analiza świata hakerów, którzy osobiście (nieraz godząc się na porzucenie anonimowości) opowiadają o historii i działaniach ruchu Anonymous. Jest to być może pierwszy portret haktywistów jako prawdziwych rewolucjonistów, który może służyć jako kapsuła czasu, jeśli w przyszłości takie akcje, jak strajki i pospolite ruszenia w sieci, staną się nowym modelem nieposłuszeństwa obywatelskiego na skalę globalną.

Start: poniedziałek, 12 listopada, godz. 19,
Kawiarnia Naukowa, ul. Szeroka 10.
Gdzie i o której koniec – zobaczymy.
Wjazd 3 zł.

Dołącz i zaproś znajomych w ramach wydarzenia na Facebooku!

Rezerwujcie co drugi poniedziałek. Nasz DKF jest cykliczną imprezą. Za każdym razem, oprócz projekcji filmów, przewidujemy dyskusje, prezentacje, ciekawostki. Na kolejne spotkanie zapraszamy szczególnie informatyków. Szczegóły niebawem!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s