[Koncert] RUTA i Paprika Korps w Krakowie

Przekazujemy zaproszenie na jutrzejszy tzn. sobotni koncert naszych przyjaciół z R.U.T.A. którzy wystąpią razem z PAPRIKA KORPS. – Złota Karrota – Centrum Kultury Rotunda start godzina 20:01. Na imprezie nie zabraknie stoiska z wywrotową bibułą.

R.U.T.A. – Ruch Utopii, Transcendencji, Anarchii / Reakcyjna Unia Terrorystyczno Artystowska. Radykalny klan muzyczny. Heretycka koalicja banitów, renegatów, kulturowych infamisów. Krzyk buntu z czeluści świata feudalnego, który przeminął, zmienił oblicze, ale się nie skończył. Sprzeciw wobec kasty panów i społeczeństwa niewolników.R.U.T.A. zaprezentuje materiał z płyt „GORE – Pieśni buntu i niedoli XVI – XX wieku” oraz „Na Uschod” oraz nowe kompozycje, w składzie:

Guma Kanonier – gitara, gardło;
Sroka – viola d’amore;
Banita Madej – klarnet basowy, saksofon sopranowy, piła, gardło;
Szelma – baraban, werbel, blachy, gardło;
Robal – gitara basowa, gardło;
Ronin – saz, gardło,funty, kapelmistrz;
Szaja Bisurman – buzdygan, bęben obręczowy, gardło;
Mario Activator – realizacja dźwięku;

oraz gościnnie:
Apostazja Nahajkowiczówna Niakrasava – gardło;

Cztery wieki niedoli, biedy i niewolnictwa zaklęte w pandemonicznych kompozycjach. Dźwięki proste i szczere aż do krwi. Dawne instrumenty, ludowa liryka i uniwersalne przesłanie. Wiecznie aktualne. Wedle druidzkiej zasady – PRAWDA PRZECIW ŚWIATU.

Projekt powstał z inicjatywy Maćka Szajkowskiego – założyciela i muzyka Kapeli ze Wsi Warszawa. Opiera się na archaicznych tekstach piosenek buntu chłopów przeciw feudalnemu systemowi wyzysku. Do ich wykonania zaproszona została czołówka wokalistów polskiego zaangażowanego rocka: Paweł „Guma” Gumola (Moskwa), Robert „Robal” Matera (Dezerter), Nika (Post Regiment) oraz Hubert „Spięty” Dobaczewski (Lao Che). Muzyka wykonywana jest na instrumentach akustycznych: fidelach płockich i średniowiecznych, sazach, tradycyjnym barabanie, bębnie obręczowym, kontrabasie i pile etc. przez plejadę osobistości muzyki folk.

PAPRIKA KORPSFormacja z Opola swoją muzykę określająca mianem heavy-reggae. Pierwszy tak często koncertujący zagranicą polski zespół z kręgu muzyki reggae. Wystąpili już w ponad 25’ciu europejskich krajach i w większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe.

BILETY:
przedsprzedaż: 20 PLN ulgowe/ 30 PLN normalne
w dniu koncertu: 25 PLN ulgowe/ 35 PL normalne.Do nabycia w kasie Rotundy i w sieci http://www.ticketpro.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s