Zaproszenie – Obóz Letni Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza

IV Obóz letni IP – 22-26 sierpnia

Od środy 22 sierpnia rozpoczyna się IV letni obóz Inicjatywy Pracowniczej. Obóz potrwa do niedzieli 26 sierpnia i składać się będzie z cyklu dyskusji strategicznych i teoretycznych, pokazów filmowych oraz wspólnego odpoczynku i rekreacji. W tym roku obóz odbywa się w woj. Mazowieckim na terenie Puszczy Kozienickiej.

Podobnie jak w latach ubiegłych, chcemy, aby obóz był okazją do dyskusji o strategii IP, miejscem integracji i ścierania się wizji co do tego, jaką drogę ma obierać nasz ruch. Dlatego szczególnie cenne będzie, jeżeli wezmą w nim osoby z różnych komisji zakładowych jak i różnych miast. Zapraszamy również osoby, które formalnie nie należą do IP, lecz sympatyzują z naszymi działaniami.

Program:

Dokładny program zostanie ustalony pierwszego dnia obozu na spotkaniu organizacyjnym.

Do tej pory zostały zgłoszone następujące tematy/prezentacje/warsztaty:

Specjalne Strefy Ekonomiczne – nowy reżim produkcji, nowe pola walki

(analiza warunków i organizacji pracy w zakładach położonych z Specjalnych Strefach Ekonomicznych oraz dyskusja nad możliwościami organizowania się pracowników SSE)

Prekariat – dyskusja o książce Guya Standinga (dyskusja nad koncepcją „prekariatu” Guya Standinga, uelastycznianiu prawa pracy i rosnącej niestabilności zatrudnienia oraz wpływie tych zjawisk na klasę pracującą i ruch pracowniczy)

Spory zbiorowe i strajki jako narzędzia walki o prawa pracownicze (warsztat prawny i praktyczny )

Zaciskanie pasa przez samorządy i opór społeczny (podsumowanie protestów i kampanii przeciwko planom oszczędnościowym samorządów lokalnych)

Koniec pracy? (dyskusja i pokaz filmów nt. koncepcji wpływu rozwoju technologicznego i automatyzacji pracy na kurczenie się dostępnej ilości miejsc pracy oraz omówienie teorii krytycznych wobec tez o „końcu pracy”)

OZZ IP w służbie zdrowia (podsumowanie dotychczasowej aktywności IP w sektorze służby zdrowia oraz omówienie planów jesiennej mobilizacji pracowników tego sektora)

Pracownicy przemysłu mięsnego a OZZ IP (charakterystyka branży, doświadczenie IP w

tym względzie i strategie działania – z uwzględnieniem kwestii podnoszonych

przez ruch proanimalistyczny)

Dyskusja „gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy” cz. I – struktura i finanse OZZ IP

Dyskusja „gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy” cz. II – model działania, pełnomocnicy sądowi OZZ IP, plany na najbliższą przyszłość

Termin:

22 sierpnia (środa) – 26 sierpnia (niedziela) [istnieje możliwość przyjechania na obóz już we wtorek 21 sierpnia, w tym dniu nie będą się jednak odbywać żadne spotkania i będzie on poświęcony jedynie przygotowaniom obozu]

Miejsce:

Okolice miasta Pionki, Puszcza Kozienicka (woj. mazowieckie)

Koszt:

Koszt pobytu: 50 zł lub 60 zł za cały obóz (zależnie od liczby uczestników)

Koszt wyżywienia (niezależny od opłaty za pobyt): 15 zł lub 20 zł na dzień od osoby (zależnie od ilości uczestników; wliczone są w to 3 posiłki dziennie oraz koszty eksploatacyjne). Jeśli jest to dla Ciebie za dużo – poinformuj nas o tym, zbyt wysoki koszt nie może powstrzymać Cię przed przyjazdem!

Kwestie techniczne:

Dojazd: Szczegółowe informacje na temat dojazdu można uzyskać pisząc na adres e-mail: k.grzegorczyk@syndykalista.org lub pod nr. Telefonu: 501 303 351

Nocleg i infrastruktura: nie ma potrzeby zabierania namiotów, koniecznie należy wziąć śpiwory i w miarę możliwości karimaty (nocleg w salach szkolnych). W budynku będącym do naszej dyspozycji jest prąd i woda oraz kuchnia i toalety. Planujemy zbudować zewnętrzny prysznic. Należy zabrać: talerze, kubki i sztućce.

Podział obowiązków: gotowanie, sprzątnie, zakupy i inne obowiązki będą wykonywane wspólnie przez wszystkich uczestników.

Zgłoszenia i pytania:

k.grzegorczyk@syndykalista.org i tel. 501303351


 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s