Pracownicy nie wpuszczeni do fabryki w Tarnowie

Blisko 200 pracowników Fabryki Maszyn Tarnów (część dawnych Zakładów Mechanicznych), którzy w piątek rano przyszli do pracy, zastali zamkniętą bramę zakładu. Właściciel, brytyjska grupa kapitałowa 600 Group Plc, poinformowała ich, że produkcję unieruchomiono z powodu fiaska negocjacji z potencjalnym inwestorem. Fabryka Maszyn Tarnów wytwarza tokarki i obrabiarki.

Informację o wstrzymaniu produkcji pracownicy otrzymali w piątek rano gdy jak co dzień przyszli do zakładu. Na bramie fabryki, strzeżone przez firmę ochroniarską właściciele powiesili kartkę. Poinformowali na niej, że tarnowska firma jest niewypłacalna i powinna bezzwłocznie złożyć w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości. W komunikacie podkreślono, iż wynagrodzenia należne do zapłaty w mijającym tygodniu zostały wypłacone w normalnym trybie.

Według oświadczenia fabryka zostanie ponownie otwarta 20 sierpnia, do tego czasu pracownicy nie zostaną wpuszczeni na jej teren. Jak poinformowała Beata Hudyma, zastępca dyrektora Urzędu Pracy w Tarnowie, urząd nie otrzymał żadnych informacji od spółki o jej trudnej sytuacji finansowej i ewentualnych planowanych zwolnieniach pracowników.

Fabryka Maszyn Tarnów powstała w listopadzie 2010 r. w wyniku prywatyzacji Zakładu Produkcji Cywilnej – Zakładów Mechanicznych w Tarnowie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s