Udana blokada eksmisji 60-letniej lokatorki!

Próba eksmisji na bruk 60-letniej lokatorki z mieszkania przy ul. św. Benedykta zablokowana. Środowiska lokatorskie ze wsparciem mieszkańców, anarchistów, squattersów i uczestników inicjatywy „Prawo do miasta” zorganizowały pikietę, która przerodziła się w blokadę.

Stan prawny kamienicy nie jest jasny, do prokuratury zostało złożone zawiadomienie o nieprawidłowościach związanych z przejęciem kamienicy. Postępowanie cały czas jest w toku, mimo to sąd wydał wyrok eksmisji. Nowi „właściciele” jak opowiadają lokatorzy terroryzują ich, odcinając wodę, gaz oraz zalewając betonem odpływy. Zaczęli również wywieszać kuriozalne ogłoszenia skierowane do lokatorów  np. „Zakaz przebywania na podwórzu kamienicy bez zezwolenia właścicieli” czy zarekwirowali część dobytku należącego do lokatorów, który znajdował się w piwnicach budynku. Część lokatorów oczekuje na lokale socjalne. Lokatorka, którą próbowano eksmitować na bruk, jest samotna, w złym stanie zdrowia, mieszka z dwoma psami. Podczas prób zajęcia mieszkania przez komornika zasłabła i została odwieziona przez pogotowie do szpitala.

Gdy na miejscu zjawił się komornik w asyście policji, część pikietujących usiadła w bramie kamienicy, chwyciwszy się pod ręce nie dopuściła urzędnika do środka. Wobec zaistniałej sytuacji, po akcji pogotowia i długich pertraktacjach oraz stanowczym stwierdzeniu blokujących, że nie zamierzają dopuścić do eksmisji na bruk, gdyż uważają, że jest to pogwałcenie praw człowieka  komornik odstąpił od wykonania czynności. Jak dowiedzieliśmy się w krakowskiej Izbie Komorniczej powodem odstąpienia od wykonania wyroku była nieobecność zabranej do szpitala lokatorki.

Na miejscu obecni byli „właściciele”, oraz pełnomocnik wierzycieli (w trakcie przeprowadzania czynności komorniczych ujawniły się dodatkowe zawiłości formalno prawne, związane z osobami właścicieli), którzy początkowo szydzili z uśmiechami na twarzach z protestujących i by sprowokować(?) lokatorów machali wydrukowanymi gwiazdami Dawida. Ostatecznie solidarność i zdeterminowana postawa blokujących zwyciężyła. Komornik na pytanie dziennikarzy czy wróci na to miejsce odpowiedział: „Nie wiem. Nie jestem wróżką”.

Nikt z blokujących nie został zatrzymany przez policję.

Reklamy

7 myśli w temacie “Udana blokada eksmisji 60-letniej lokatorki!

 1. Ja pisze:

  Aleś ty chłopczyku głupi. Babsko, cudownie ozdrowiałe za 2 godziny po „zasłabnięciu” wyląduje na bruku tak czy inaczej a ty za pomawianie właścicieli o przestępstwa przy „przejmowaniu” kamienicy po prostu pójdziesz siedzieć. Może się nauczysz nie szczekać jak nie masz pojęcia o co chodzi. Brońcie lumpów i dłużników a potem płaczcie, że mieszkania drogie. Bo nikt ich nie wynajmie skoro się meneli śmierdzących pozbyć nie można.

 2. as pisze:

  ja mysle ze masz powazne flustracje ktorych nie umiesz wyladowac stad w tobie ta agresja byc moze nawet masz nerwice skataktuj sie ze swojm psychiatra powinienes pomyslec tez o zmianie nicka bo twoje ja jest bardzo malutkie 😛 zapewniam cie o tym.

  • Ja pisze:

   Moje ja jest bardzo malutkie…ale mi przywaliłeś…chyba będę płakać. Całą drogę do banku skąd wyciągnę kolejne kilkaset tys za następne sprzedane mieszkanie w tej kamienicy ;-))
   i nie rób słoneczko tylu błędów w postach bo pomyślę, że cię emocje ponoszą przy „wyladowywaniu” swoich „flustracji”. „Skataktuj” się ze swoim nauczycielem z podstawówki, może ci powie jak używać dużych liter, kropek i przecinków. Bo na razie reklamujesz tylko swoje braki w wykształceniu 🙂 zapewniam „cie” o tym.

   • Blois pisze:

    Lepiej sobie uważaj, bo tacy ludzie jak ty często tracą zęby albo puchnie im buzia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s