Okońska-Walkowicz odwołana!

W związku z działaniami naszej dotychczasowej prezes p. Anny Okońskiej-Walkowicz, zarząd główny Społecznego Towarzystwa Oświatowego postanawia o jej natychmiastowym usunięciu z pełnionej funkcji i wykluczeniu z dalszego członkostwa w STO. – podało na swojej stronie Społeczne Towarzystwo Oświatowe.

W oświadczeniu uzasadniającym decyzję napisano: Decyzje o likwidacji szkół i przedszkoli publicznych które podjęła jako wiceprezydent Krakowa uważamy za wysoce niestosowne. Odpłatne szkoły które prowadzimy posiadają wystarczająco dużo atutów, dzięki którym nie musimy uciekać się do nieuczciwego likwidowania konkurencji.

Ponadto zarząd STO uznał działania Anny Okońskiej-Walkowicz za mijające się  z ideami stowarzyszenia i wyraził ubolewanie z ich powodu. Działania te są sprzeczne nie tylko z misją i statutem STO, ale również z polskim prawem które odbiera decyzyjność samorządowcom w przypadku gdy może występować konflikt interesów własnych z publicznymi. Jednocześnie pragniemy przeprosić wszystkich rodziców i dzieci dotknięte tym wielce niepedagogicznym procesem.

Informacje przekazali nam czytelnicy bloga.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Okońska-Walkowicz odwołana!

  1. antek pisze:

    Chciałbym dowiedzieć się, jak ustosunkuje się do tego pani Olga Szpunar, tak broniąca wszystkich decyzji pani prezydent. Jeśli jej dawni kompani piszą wprost o wspieraniu działalności STO, będącej dla prezydent Okońskiej niewątpliwie działalnością dochodową, to chyba sprawa nie jest jedynie zwykłą „pomyłką”. Gratuluję pani Szpunar bezrefleksyjnego lansowania neoliberalnej logiki i podlizywania się (zupełnie wprost, zwłaszcza w trakcie spotkania w „Gazeta Cafe”) władzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s