Wspierajmy więźniów politycznych – spotkanie + pokaz filmów


Zapraszamy na spotkanie poświęcone ruchowi anarchistycznemu na Białorusi i represjom jakie spotykają jego działaczy/ki. Odbędzie się ono w najbliższy wtorek (25 X) o godz. 19.00 w Kawiarni Naukowej (ul. Jakuba 29) w Krakowie.

W ramach spotkania zostanie przedstawiona sytuacja białoruskich anarchistów i antyfaszystów – przede wszystkim sprawy Igora Oliniewicza, Mikołaja Dziadka i Aleksandra Frankiewicza (skazanych na wieloletnie wyroki więzienia za rzekome akcje bezpośrednie i działalność antypaństwową) oraz Eugeniusza Waśkowicza, Artioma Prokopienki i Pawła Syromołotowa (dostali wieloletnie wyroki za atak na siedzibę KGB w Bobrujsku). Podczas spotkania można będzie nabyć pocztówki solidarnościowe do wysłania więzionym aktywistom.
Zostaną także wyświetlone dwa filmy dokumentalne nakręcone przez białoruski Anarchistyczny Czarny Krzyż: „Anarchia. Akcja Bezpośrednia. Wersja bezstronna.” oraz „Nie przestrzegający prawa”.

Więcej o sprawie możecie przeczytać na stronie głównej Federacji Anarchistycznej. A TUTAJ petycja w obronie białoruskich anarchistów.

Solidarność naszą bronią!

Reklamy

2 myśli w temacie “Wspierajmy więźniów politycznych – spotkanie + pokaz filmów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s