Z pustymi garnkami przeciwko podwyżkom

W ostatnia niedzielę przez Kraków przeszło ok. 150 osób w Marszu Pustych Garnków. Był to protest przeciwko cięciom w budżecie miasta Krakowa oraz podwyżkom opłat za czynsze w mieszkaniach komunalnych, bilety MPK czy przedszkola.
Demonstracja rozpoczęła się od przemówień na Rynku Głównym aby następnie przejść głównymi ulicami miasta pod Urząd Wojewódzki. Przez całą drogę grała grupa samby i wznoszone były okrzyki „Bieda to nie wybór” czy „Miasto to nie firma, mieszkańcy to nie towar”. Pod urzędem demonstracja zatrzymała się na krótką pikietę.  – Te puste garnki to symbol neoliberalnej polityki. Możemy wydawać mniej na ubrania, możemy mniej jeść – mówił działacz FA Kraków.  – Uważam, że naszym krajem rządzi mafia i korupcja – wtórowała mu przedstawicielka organizacji lokatorskich. Następnie demonstranci przeszli pod budynek Collegium Novum aby wyrazić sprzeciw wobec komercjalizacji edukacji i opłat za studia.  Marsz pustych garnków zakończył się pod Urzędem Miasta Krakowa.  – To nie jest nasz dług, decyzje o kredytach podejmowali politycy bez konsultacji z mieszkańcami. O odpowiedzialności mieszkańców będziemy mogli mówić dopiero gdy uzyskamy podmiotowość i realny wpływ na decyzje. Możemy go mieć poprzez demokracje bezpośrednią – mówił pod Urzędem działacz FA. Po kilku przemówieniach demonstracja została zakończona.

Ulotkę, która była rozdawana podczas marszu możecie ściągnąć TUTAJ.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

4 myśli w temacie “Z pustymi garnkami przeciwko podwyżkom

  1. kinga pisze:

    Myślę, że mogło być nawet więcej, koło 200. Może faktycznie z rynku wyszło niewiele bo 120-130 osób, ale potem bardzo dużo ludzi się dołączało. Może przed kolejnym marszem powinniście pomyśleć o lepszym jego nagłośnieniu?

  2. matrix pisze:

    Widzę, że się wam MSiaki przykleiły. To tałatajstwo trzeba wypierdzielać ze wszelkich akcji. Raz że to czerwoni, a dwa że sami nigdy nic(!) nie robią tylko zawsze przyłażą na gotowe podobnie jak Pracownicza Demokracja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s