„Polityka wasza, bieda nasza” – demonstracja związkowa w Krakowie

Dziś odbyła się w Krakowie demonstracja zorganizowana przez NSZZ Solidarność. Zjechało na nią prawie 1000 związkowców z całego regionu.

Zebrani tuż po godzinie 14 na placu Matejki przeszli z niego pod Urząd Wojewódzki, gdzie Wojciech Grzeszek, przewodniczący małopolskiej „Solidarności”, po odczytaniu petycji do rządu przekazał jej tekst wojewodzie Kracikowi. W śród demonstrujących pojawiały się hasła „Podnieśmy Polakom płacę minimalną”, „Dość wyzysku przez Tuska!”, „Władza wasza, bieda nasza” czy „Precz z Platformą”.

Do protestu przyłączyły się również krakowskie środowisko lokatorskie oraz odwołując się do ideałów pierwszej Solidarności i koncepcji samorządnej rzeczypospolitej uczestnicy krakowska FA oraz OZZ IP Południe.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

2 myśli w temacie “„Polityka wasza, bieda nasza” – demonstracja związkowa w Krakowie

  1. Graniwid Sikorski pisze:

    „Solidarność” od początku na finansowych usługach zachodu doprowadziła do przemian ustrojowych które pozbawiły Polskę większości majątku narodowego, częściowo zagrabionego a częściowo jeśli chodzi o zakłady pracy likwidowanego. Doprowadziła więc do bezrobocia, bezdomności i ogólnego zubożenia narodu. Dzisiaj protestuje przeciwko rzeczywistości do której sama doprowadziła, stwarza pozory działania rzekomo w obronie pracowników a w istocie zajmuje się rozgrywkami między władzą a opozycją sejmową. Jest więc organizacją niewiarygodną, zdradziecką która razem z władzą w tajny sposób prowadzi do dalszego upadku gospodarczego Polski. Jest ona również odpowiedzialna za likwidację spółdzielczości i korupcje. Jest to organizacja antypolska nadal na usługach globalistycznego kapitalizmu zachodu. Ta ogólna organizacja związkowa i jej podobne jak np. OPZZ i Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 powinny być rozwiązane i zastąpione autentycznie broniącymi pracowników Związkami Branżowymi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s