Gdzie umieścimy polskie elektrownie atomowe? happening

W zeszłą sobotę na krakowskim Rynku odbyły się konsultacje społeczne z premierem Donaldem Tuskiem w sprawie rozlokowania na terenie Polski elektrowni atomowych.

Mieszkańcy naszego miasta rzucając do tarczy tzn. mapy Polski mogli wskazać gdzie chcą umieścić elektrownie atomowe. Niestety wiele osób wykazało aspołeczną, roszczeniową postawę i w tym niezwykle ważnym momencie z niezrozumiałych przyczyn odmówiło rzutu. Na szczęście niektórzy obecni odważyli się włączyć do rządowych konsultacji i pod okiem Pana premiera wytypowali miejsca pod budowę. Najwięcej osób wybrało Warszawę, co zaprzecza istnieniu antagonizmów pomiędzy krakusami i mieszkańcami stolicy.

Szef naszego rządu przywiózł ze stolicy również płyn Lugola oraz maski przeciwgazowe. Osobiście rozdawał je zebranym osobom. Jak wiadomo rozwój kosztuje i czasem warto zaryzykować napromieniowanie czy to w przypadku awarii czy przy składowaniu radioaktywnych odpadów, by zrealizować interesy wielkiego kapitału.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

4 myśli w temacie “Gdzie umieścimy polskie elektrownie atomowe? happening

  1. pcheła pisze:

    to co pan wyżej nazywa szopką a ja cynizmem, sprawdziło sie bardzo dobrze, świetnie ściaga uwage. racja tylko co to tego ze informacje były, z tym że sprzedawane dość słabo. a to szalenie istotna rzecz. wiecej konkretów, pewnosci i nagłosnienia zycze:)

  2. Jan Pomocny pisze:

    Panie Julku, zbyt na serio bierze Pan happening. Jeśli dobrze przyjrzeć się fotografiom, niestety to nie był prawdziwy Premier. Poza tym zwracając uwagę Premierowi użyłbym bardziej dyplomatycznego zwrotu – szopka należy do wyrażeń pospolitych , w tym kontekście prawie wulgarnych. Premier wolałby np. „nie uwzględniacie wszystkich okoliczności”… Oczywiście liczba mnoga,co do osoby Premiera, jest dopuszczalna, aczkolwiek – moim zdaniem – przesadna. Niemniej jednak popieram Pana – Premier i klaka robią szopkę, zamiast rzetelnie informować!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s