Promocja książki o Rewolucyjnych Mściecielach i spotkanie z jej autorem


6 marca, w najbliższą niedzielę, w Kawiarni Naukowej odbędzie się spotkanie z autorem książki „Rewolucyjni Mściciele – śmierć z browninigiem w ręku” Adrianem Sekurą.

Książka „Rewolucyjni Mściciele – śmierć z browningiem w ręku” autorstwa Adriana Sekury (Oficyna Bractwo Trojka, Poznań 2010) to, jak nazywają historycy, praca przyczynkarska, składająca się w poważnej części z materiałów źródłowych. Adrian Sekura opisuje trzy lata (od końca 1910 do początku 1914 roku) istnienia tej łódzkiej anarchistycznej grupy, która posługiwała się metodami bezpośrednimi i zbrojnymi w walce z carskim aparatem opresji i kapitalistycznym wyzyskiem.

Adrian Sekura swoją pracą o „Rewolucyjnych Mścicielach” wpisuje się w starania polskiego ruchu anarchistycznego o „odtworzenie” własnej historii. Dołączył zatem do grupy takich badaczy jak Michał Przyborowski czy zmarły w zeszłym roku, Rafał Górski, dzięki którym możemy uzupełnić ważne wątki dziejów dotyczących m.in. Anarchistycznej Federacji Polski czy udziału działaczy anarchosyndykalistycznych w pracach i walce przedwojennego Związku Związków Zawodowych oraz ich powojennych losów. Rafał Górskich poświęcił Rewolucyjnym Mścicielom jeden rozdział w swoim reportażu historycznym „Polscy zamachowcy. Drogi do wolności”. Adrian Sekura postanowił przedstawić ich losy w sposób bardziej systematyczny, dołączając ciekawe materiały archiwalne, odkrywając nieznane i ważne karty historii polskiego anarchizmu.

Kawiarnia Naukowa,
ul. Jakuba 29-31
godzina 18.30
Wstęp wolny.

Reklamy

2 myśli w temacie “Promocja książki o Rewolucyjnych Mściecielach i spotkanie z jej autorem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s