Miasto wspiera graficiarzy!

Żywot pojawiających się na murach naszego miasta dzieł sztuki jest zwykle dość krótki. By to zmienić powstaje galeria fotografii przedstawiających krakowski streetart. W jej tworzenie może włączyć się każdy.

Inicjatorkami projektu są trzy dziewczyny Iga Urbańska, Stefania Hrycyk i Natalia Grubizna. Zachęcają one do fotografowania sztuki ulicy i przesyłania zdjęć na adres krkstreetart@gmail.com. Wszystkie prace zostaną umieszczone w internetowej galerii wraz z informacją o miejscu, domniemanym autorze oraz opisem pracy.

Akcja, która ruszyła pod koniec 2010 roku z inicjatywy fundacji Wschód Sztuki, ma zakończyć się podczas festiwalu Art Boom, na którym mają zostać zaprezentowane wszystkie prace. Organizatorzy chcą stworzyć wielką galerię, która być może przyczyni się do dyskusji krakowian na temat sztuki w przestrzeni publicznej.

Co ciekawe informacje o projekcie na swojej oficjalnej stronie umieścił też Urząd Miasta. Czyżby czekała nas zmiana miejskiej polityki względem graficiarzy? W kontekście zatrudnienia przez Straż Miejską grafologa do rozpoznawania tzw. tagów niestety wydaje się to mało prawdopodobne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s