Przeciw przemocy wobec wszystkich zwierząt

Przez Kraków przeszedł dziś „marsz nie milczenia: przeciw przemocy wobec zwierząt”. Podobne akcje odbyły się w kilku innych miastach.

W niedziele krakowski marsz przeszedł spod Barbakanu, traktem królewskim na bulwary wiślane, pod pomnik Psa Dżoka. W akcji wzięło udział około 1,5 tysiąca osób. W przemówieniach odnoszono się głównie do przemocy wobec zwierząt domowych. Zawężenie protestu tylko do tej sprawy od początku budziło wiele kontrowersji. – Marsz ma dotyczyć Mruczków i Azorów – tłumaczyła Joanna Musiał, formalna organizatorka. Jednak w praktyce w czasie akcji nie zabrakło transparentów odnoszących się do sytuacji innych zwierząt m.in tych hodowanych na mięso. – Każdego dnia giną w rzeźniach tysiące istot – mówi Olga, z krakowskiej grupy Viva – Trzeba przypominać, że codzienne żywieniowe decyzje mają ogromne znaczenie – podkreśla. Dzięki aktywistom ruchu animalistycznego demonstracja nie stała się kolejnym „marszem jamników”.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Przeciw przemocy wobec wszystkich zwierząt

  1. Fundacja Teatru Ludowego pisze:

    Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt ma promocję książki ” A pies siedzi i patrzy ” oraz spotkanie autorskie. W programie przewidziana prezentacja książki. Spotkanie to odbędzie się 31.03.2011 o godz 18.

    Więcej informacji na stronie Fundacji : http://www.fundacjaludowego.pl/aktualnosci/?news=233

    Fundacja Teatru Ludowego w Krakowie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s