Kontrolerzy pobili pasażera

W środę o godzinie 13.30w rejonie Ronda Mogilskiego kontrolerzy zaatakowali pasażera tramwaju linii nr 50 – donosi Gazeta Krakowska.

Szarpanina rozpoczęła się gdy tramwaj stanął  na przystanku, a drzwi automatycznie się otworzyły. Kontroler ze złością chwytał za głowę, szyję pasażera. Ten z kolei zaczął się bronić, krzyczeć. Pasażerowie próbowali powstrzymać napastników. Dzięki temu jadącemu bez biletów udało się uciec.

Jak zapewnia Marek Gancarczyk, rzecznik MPK, postarają się wyjaśnić sprawę.  Niema jednak co liczyć na wyciągnięcie jakichkolwiek konsekwencji na drodze służbowej wobec agresywnych kanarów – Nie można tolerować sytuacji, w której każdy jeżdżący na gapę może spokojnie uciekać przed kontrolą, dlatego mają oni prawo blokować drzwi  – podkreśla Gancerczyk. Niestety rzecznik MPK mija się z prawdą gdyż kontrolerzy, nie mają prawa używać środków przymusu bezpośredniego ani przetrzymywać kogokolwiek wbrew jego woli. Mogą natomiast używać perswazji słownej. Warto podkreślić, iż naruszenie nietykalności cielesnej drugiego człowieka jest przestępstwem. Jazda bez biletu natomiast tylko wykroczeniem.

My ze swej strony po raz kolejny proponujemy wielce salomonowe rozwiązanie tej sprawy. Darmowy transport to zero gapowiczów.

Reklamy

3 myśli w temacie “Kontrolerzy pobili pasażera

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s