Atomowy autobus, bilety do kontroli!

Atomowy autobus już jutro odwiedzi Kraków. Jest to część rządowego projektu promowania elektrowni atomowych, który ma przekonać opinię publiczną do takiej inwestycji. Jego koszt wyniesie 22 miliony złotych.

Poszerzanie wiedzy na temat energetyki jądrowej jest godne pochwały, jednak w tym przypadku mamy do czynienia z jednostronnym ujęciem zjawiska, które budzi wiele kontrowersji i uzasadnionych obaw. „Program edukacyjny” zdaje się mieć więcej wspólnego z nachalną propagandą niż z rzetelną informacją. Zapewne jest tak dlatego, iż decyzję o budowie elektrowni jądrowej już podjęto, oczywiście w zaciszach gabinetów i na zamkniętych konferencjach.

W kontekście wielu kontrowersji, należy wnikliwie przyjrzeć się wszystkim aspektom takiej inwestycji. Chodź na prawdziwą debatę publiczną raczej nie ma co liczyć. Ponieważ w główno nurtowym dyskursie nie ma miejsca na analizę krytyczną „Programu Polskiej Energetyki Jądrowej”. Dlatego publikujemy dziś tekst pochodzący ze strony Inicjatywy AntyNuklearnej , który przedstawia sprawę w zupełnie innym świetle. Zapraszamy do lektury tekstu Radosława Gawilika – Ocena nowoczesności elektrowni jądrowych

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s