Flesh mob przeciw komercjalizacji edukacji!

“Światowy Tydzień Akcji – Edukacja nie na sprzedaż!”, czyli globalny protest studencki przeciwko komercjalizacji edukacji i Procesowi Bolońskiemu zagości także w Krakowie! Już w tą środę(17.11) o godzinie 15 pod pomnikiem Adama Mickiewicza odbędzie się fleshmob…

Wraz z rozpoczęciem grania hejnału uczestnicy akcji mają symbolicznie położyć się na płycie rynku. – Proces Boloński leży, edukacja leży, połóżmy się razem z nimi! – piszą na swojej stronie inicjatorzy akcji z Demokratycznego Zrzeszenia Studentów. Będzie to studencki protest przeciwko fatalnym warunkom studiowania i anty-studenckim projektom reform zakładającym wprowadzenie częściowo płatnych studiów oraz komercjalizacji szkolnictwa wyższego.

W mieście, w którym studentów liczy się w setkach tysięcy, jest to pierwsza od dłuższego czasu polityczna inicjatywa wychodząca ze środowiska studenckiego. Niestety aktywność przytłaczającej większości przedstawicieli i przedstawicielek tej grupy społecznej ogranicza się do odwiedzania knajp. Tym bardziej takim inicjatywom można tylko przyklasnąć.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s