Krakowscy radni zdobytą władzą nie podzielą się z mieszkańcami…

Krakowianie nie mogą uczestniczyć w spotkaniach rady swojego miasta, została im tylko rola widza...

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Miasta odrzucono propozycję referendum na temat przyszłości Krakowa.

Przypomnijmy. Miesiąc temu Obywatelski Komitet Inicjatywa „Nic o nas bez nas” zgłosił pomysł, by przy okazji wyborów samorządowych w Krakowie dać głosującym szansę wypowiedzenia się na tematy dotyczące miasta. Miało to przybrać formę 4 pytań dotyczących: ograniczania kompetencji władzy, zabudowy terenów zielonych (m.in. Zakrzówka) czy budzące największe kontrowersje, ze względu na ogólny charakter, pytanie o wizję rozwoju miasta.

Inicjatywa jak łatwo było się domyśleć nie znalazła poparcia radnych. Początkowo część z nich obiecywała uproszczenie pytań i zaakceptowanie projektu. Zamiast tego sprawa została jeszcze bardziej zagmatwa gdy randa Katarzyna Migacz chciała dodać pytanie o… zawartość ekspozycji w muzeum fabryka Schindlera. Ostatecznie głównym argumentem przeciwko referendum był jego szacowany koszt, który miał wynieść milion złotych. Radni 11 głosami przeciw, 9 za i przy aż 10 osobach wstrzymujących się projekt odrzucili.

Szkoda, że „oszczędność” miejskich rajców nie ujawniła się gdy wydawali lekką ręką setki milionów złotych publicznych pieniędzy na inwestycje takie jak stadiony Wisły i Cracovii, budowa kładki Bernatki czy przy ustalaniu dla siebie specjalnych niskich opłat za parkowanie w centrum miasta.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Krakowscy radni zdobytą władzą nie podzielą się z mieszkańcami…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s