Zakrzówek zagrożony! Apel o udział w posiedzeniu Rady Miasta

Protest Zielonego Zakrzówka na Radzie Miasta

Nad Zakrzówkiem znowu zawisły czarne chmury. Tym razem administracja Prezydenta Majchrowskiego postanowiła zatrzymać procedowanie planu miejscowego dla Zakrzówka i tym samym uwolnić się od 800 wniosków do planu mieszkańców o utworzenie parku na terenie całego Zakrzówka. W to miejsce mają zostać opracowane dwa nowe plany, jeden „inwestycyjny” i drugi „parkowy”. Ten „parkowy” obejmował będzie tylko zalew i skałki, z niewyjaśnionych przyczyn nie będzie obejmował ani lasu, ani łąk przy ul. Zielnej. Czyżby Prezydent planował umożliwić budowanie komuś na tych terenach?

Znacznie gorzej wygląda sprawa w przypadku drugiego planu. Ma się w nim znaleźć szereg osiedli mieszkaniowych od Kapelanki w kierunku Zakrzówka oraz łąka między ul. Jacka i Wyłom, o którą toczymy bój. Łąka będąca najcenniejszym elementem przyrody Zakrzówka (150 chronionych gatunków roślin i zwierząt) zostanie potraktowana jako teren inwestycyjny gdyż będzie w planie „inwestycyjnym”. Nie możemy dopuścić aby plany Prezydenta się ziściły.

W tą środę tj. 20.10.2010 Rada Miasta będzie głosowała uchwały mające zastopować stary plan i rozpocząć 2 nowe. Musimy powstrzymać radnych aby nie przegłosowali rozpoczęcia dwóch nowych planów. Po pierwsze skazuje to Zakrzówek na zabudowanie, po drugie rozpoczęcie procedury i tworzenie dwóch nowych planów bardzo dużo kosztuje miasto czyli nas, podatników. Nie gódźmy się na to!!! Przyjdź, proszę, na środową sesję aby pokazać radnym, że ta sprawa nie jest obywatelom obojętna. Przyjdź by zademonstrować, że Zakrzówek nie powinien zostać zabudowany. Twoja obecność na sesji jest bardzo ważna!! Nie licz na to, że przyjdą inni i że bez Twojej obecności się obejdzie. Wszyscy tak myślą i w efekcie na nasze protesty przychodzą pojedyncze osoby. Pamiętaj najbliższa środa, godzina 17.00 pl. Wszystkich Świętych, budynek Urzędu Miasta Krakowa, pytajcie o galerię dla widzów na sali obrad.

Zielony Zakrzówek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s