„Wolnym konopiom” grożą kary!

Organizatorom marszu wolnych konopi grożą grzywny, a nawet więzienie! Władze Krakowa złamały konstytucyjne prawo wolności zgromadzeń.

Przypomnijmy. W zeszły weekend odbył się w Krakowie marsz poparcia dla pomysłu legalizacji marihuany, pod hasłem „Nie dla dopalaczy, tak dla marihuany”. Władze Krakowa podobnie jak innych miast, w których odbywały się tego dnia demonstracje, nie wydały na nią zgody. Podczas akcji wszyscy jej uczestnicy zostali spisani a jedna osoba zatrzymana za zbezczeszczenie flagi polski. – Nasz kolega namalował na niej liść marihuany – mówi Adrian uczestnik marszu – to jakiś absurd, rok temu też miał tą flagę i nikt problemu nie widział – dodaje. Teraz chłopakowi grozi nawet więzienie, natomiast organizatorom grzywny za przeprowadzenie nielegalnego zgromadzenie.

Paradoks sytuacji polega na tym, iż organizatorzy dopełnili wszystkich niezbędnych formalności. Władze po raz kolejny udowadniają, że stoją ponad prawem które same tworzą. – Celem marszu nie było wyrażenie poglądów, lecz zablokowanie miasta. – ocenił na łamach Gazety Wyborczej Adam Młot z Urzędu Miasta. Panu pełnomocnikowi do sp. zgromadzeń publicznych przypominamy, że nie miał prawa odmówić wydania zgody na marsz. W Warszawie gdzie sytuacja wyglądała podobnie, zwolennicy legalizacji marihuany skierowali sprawę do sądu, ten przyznał im rację.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s